Radek Pelánek

Programátorská cvičebnice

Programátorská cvičebnice
						      obálka Computer Press, 2012
Radek Pelánek
ISBN: 978-80-251-3751-2
176 stran
stránky nakladatelství

Programování je dovednost, nikoliv znalost. Nestačí přečíst si učebnici a naučit se syntax programovacího jazyka. Je potřeba především trénovat a k tréninku se hodí dobré příklady. Tato kniha vám nabízí celou zajímavých řadu: fraktály, šifry, bludiště, Sudoku, piškvorky, prvočísla, simulace, ... Ať už jste začátečník, který se učí svůj první programovací jazyk, nebo zkušený programátor, který chce otestovat svoje schopnosti na pořádné výzvě, najdete zde příklad, který vás zaujme.

Kniha obsahuje úvodní shrnutí hlavních pojmů a doporučení k využití příkladů, většinu knihy tvoří sbírka příkladů. Pro každý příklad je uveden přesný popis zadání a komentář s radami, a v oddělené části knihy pak stručná diskuze hlavních bodů řešení. Příklady jsou realizovatelné v jakémkoliv programovacím jazyku a nevyžadují žádné speciální knihovny (mohou však vyžadovat dobrý nápad). Příklady také ilustrují a procvičují mnoho důležitých algoritmů.

Příklady zabírají širokou škálu obtížnosti: od elementárních příkladů na pár minut až po příklady, které zamotají hlavu na pár dní i zkušenému programátorovi. Cvičebnice vám tak může vydržet i na několik let vašeho "programátorského růstu".

Vybrané příklady jsou atraktivní a zajímavé -- autor čerpá ze svých bohatých zkušeností jako programátor, pedagog a organizátor studentských soutěží.

Obsah

Ukázková kapitola viz stránky nakladatelství.

Errata

Doplňující podklady

Recenze

Publikace s podnázvem Algoritmy v příkladech je vynikající! Přestože se nejedná o rozsáhlou knihu, obsahově je velmi bohatá. ... Přesně tak by totiž měly knihy o programování vypadat. Petr Chlebek